Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Три годишниот Грејсон е првото дете кое доби мозочен имплант за слушање. Овој иплант претходно се користел кај лица со тешки малигни мозочни заболувања при подобрување на нивниот слух. Сега за првпат се применува кај деца. Погледнете ја реакцијата на малиот Грејсон кога првпат го слушнува гласот на неговиот татко.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Технологија