facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

alt

На 4-ти февруари 2004 година неколкуте момчиња на Харвард кампусот кои го покренаа за првпат Facebook, интернетот доживеа раѓање (препород) на сопствената смисла и реалност на постоење. Тоа беше роденден на социјалните мрежи кои од корен ги променија погледите на луѓето во глобални размери. Огромната композиција на вагони кои со светлосна брзина се обидуваа да ја стигнат локомотивата наречена Facebook, само и даваа на значење и маркетиншко издигнување на бело синиот имиџ кој веќе се беше надвиснал над сите други оператори на социјални мрежи, кои понекогаш само беа неми и беспомошни набљудувачи во маглата која ја креваше неговото величество MArk.

 

Империјата на Google, која беше иницирана цели пет години пред Facebook сериозно се затресе, од конкурентска гледна точка, и мораше да ги редефинира соспствените стандарди и технолошки изуми, и да им даде еден нов сегмент на иновации и надградби, со кои ке може да се носи рамо до рамо во поедини аспекти со Facebook.

Овој роденден е значаен како ден кога интернет општеството, доживеа голем еволутивен скок, чии што ефекти ке бидат предмет на анализа во децениите што доаѓаат во иднина.

{jcomments on}

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Технологија

Последни актуелни вести

Број на посети:1152Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1955Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1760Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2312Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1178Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.

Поврзани статии

Број на посети:805Рејтинг:0Категорија:Технологија
2012-02-16-10-19-25 Од денес најголемата социјална мрежа во светстки рамки Фејсбук воведува ферифицирани кориснички...
Објавено на 16 Февруари 2012, 10.06 часот.
Број на посети:1128Рејтинг:0Категорија:Технологија
2011-01-05-12-24-10 MySpace и Facebook најавија нова апликација наречена Mashup со Facebook (ВО слободен превод би било...
Објавено на 19 Ноември 2010, 14.05 часот.
Број на посети:2988Рејтинг:0Категорија:Технологија
-facebook Од 2004 година кога се појави идејата за глобалниот феномен наречен FaceMesh на почетокот наменет за...
Објавено на 17 Ноември 2010, 17.26 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#