facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Технологија

Три годишниот Грејсон е првото дете кое доби мозочен имплант за слушање. Овој иплант претходно се користел кај лица со тешки малигни мозочни заболувања при подобрување на нивниот слух. Сега за првпат се применува кај деца. Погледнете ја реакцијата на малиот Грејсон кога првпат го слушнува гласот на неговиот татко.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Технологија

saw resize

Колку луѓе дневно преживуваат повреди од популарно наречениот "циркулар" (електрична пила за на маса)? Инвентивниот дух на поединци нема граници. На видеото е прикажан најновиот изум, кој веруваме дека ке биде нашироко прифатен помеѓу жителите на село Разловци и слични нему....

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Технологија

 Најлесниот, најтврдиот, најсилниот, пропушта само вода, најтенкиот, потврд од челик за 200 пати, може да се витка, речиси целосно провиден, најдобар електропроводник и најдобар термален кондуктор...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Технологија

kino1

Денеска во Делчево е врачен еден од осумте дигитални проектори кои се наменети за центрите за култура како дел од проектот за обновување на опремата за прикажување филмови во кинослаите во 14 центри за култура низ Македонија.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Технологија

Според видеото прикажано на CNN и емитуваниот прилог, на човек едноставно ке му се "одмили" да оди во борба.... Замислете елитен одред (од било која армија) оди низ џунгла, пустина, река и не знам каква уште средина, и некој недоквакан невидлив војник им става сопка и ги лови со вреќа на главата...Полни вреќи со заробени војници, кои се срамат од начинот на кој се заробени. И после ваков резил веќе нема да им текне да одат во војна.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Технологија

Повеќе Артикли...

Страница 1 од 2

Почеток
Пред
1

Последни актуелни вести

Број на посети:1150Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1950Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1757Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2312Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1176Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#