facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

ЈАВЕН ПОВИК

за пријавување учесници во манифестацијата

„Пијанечки денови на сливата 2014“ 

 Општина Делчево во соработка со локалните институции втора година по ред ја организира манифестацијата „Пијанечки денови на сливата 2014“.

Манифестацијата ќе се одржи на 27.09.2014 година(сабота) на платото пред Спомен домот АСНОМ.

Во рамки на централниот настан во сабота покрај другите активности е предвидено:

1.Натпревар во печење ракија под мотото „Мојата сливова ракија е највесела“

2.Припрема на мармалад, слатко и компот од слива

3.Припрема на бели пецива со производи од слива

За најдобрите учесници во сите категории ќе бидат обезбедени награди од страна на организаторот на настанот – Општина Делчево

Општина Делчево ги повикува сите заинтересирани индивидуални земјоделци, физички и правни лица од Општина Делчево и регионот (М.Каменица, Пехчево и Берово) да се пријават како учесници во една од четирите активности(печење ракија, припрема мармалад, слатко и компот од слива, припрема на бели пецива и одгелдување на насади).

Правила за учество во манифестацијата (првите три категории):

  1. Секој од пријавените учесници сам го обезбедува материјалот за подготовка на својот производ(слива)
  2. Секој од учесниците сам обезбедува казан или ќумбе и садови потребни за учество, зависно во која категорија се пријавува

 Општина Делчево за сите пријавени учесници  ќе обезбеди:

  1. Штанд за изложување и продажба на своите производи
  2. Награда за најдобриот производител на ракија – казан за печење на ракија

 Рок на пријавување е 25.09.2014 година. Пријавувањето се врши со пополнување и поднесување на Пријава во Општина Делчево.

Лице за контакт од општината:
Наташа Димитровска, телефон 033/411-550, 075/367-926 и
e-mail:  Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Пријавите може да се симнат од веб страната на општината со кликање на сл. линк тука, или да се подигнат во Архивата на Oпштина Делчево.

Фотографиите во оваа статија се превземени од минатогодишниот настан. Целокупната галерија од настанот е достапна во нашата онлајн галерија тука  или на нашата фејсбук страница тука.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Регионални актуелности - Култура

Поврзани статии

Број на посети:1251Рејтинг:3Категорија:Култура
pijanecko-maleshevska-svadba Ех, свадба, свадба....И тоа не било каква... ПИЈАНЕЧКО-МАЛЕШЕВСКА СВАДБА... А свадбарите....Свадбарски...
Објавено на 31 Август 2013, 19.03 часот.
Број на посети:1027Рејтинг:5Категорија:Институции
oro-se-vie-kaj-manastirot-4 Традиционалниот собор кај манастирот Св.Богородица Балаклија и оваа година ке биде центар на посета за...
Објавено на 09 Мај 2013, 13.16 часот.
Број на посети:585Рејтинг:0Категорија:Култура
2013-01-21-20-30-53 Изведбата на Ситното и Копачката од страна на фолклорната група Копачка од село Драмче, на карневалот...
Објавено на 21 Јануари 2013, 20.24 часот.
Број на посети:3382Рејтинг:0Категорија:Култура
-2013 Дали сте знаеле дека  на патот што води кон село Ратево има само десна лента, без лента за...
Објавено на 20 Јануари 2013, 17.07 часот.
Број на посети:1913Рејтинг:5Категорија:Култура
galerija-brat-tri-cetiri-surovaaaaАко има место на земјата кое што појако се тресеше од Ѕвегор, вчера, дојдете да ни се...
Објавено на 15 Јануари 2013, 08.21 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#