facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на политички некоректни фрази помеѓу самите жители...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Денеска случајните минувачи покрај кејот на реката Брегалница во центарот на Делчево имаа несекојдневна можност после повеќе години да го забележат полнењето на регулираното корито преградено со новата гумена брана која беше поставена во изминатиот период.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 5
НајлошоНајдобро 

Утринава на фејсбук страната на Градоначалникот на Општина Делчево беше објавено видео со кое е најавена изградба на поголем број на улици во приградската населба "Ѕвегорска река" во Делчево. Ваков обемен инфраструктурен проект досега не е забележан во поновата историја на Општина Делчево, со кој на најдиректен начин во огромна мера се подобрува стандардот на жителите од оваа населба која е со поголема концентрација на население.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

regulacija 07__2015_10

Деновиве можат да се забележат интензивни градежни активности во коритото на реката Брегалница во централното градско подрачје

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Премиерот Никола Груевски во својот говор на 24-та годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ најави широк пакет на стимулативни мерки на Владата на Република Македонија за повеќе населени места во државата слични по повеќе карактеристики со Делчево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Во рамки на денешната свечена седница на Советот на Општина Делчево градоначалникот на Општина Делчево г-дин Дарко Шехтански се обрати пред присутните во Спомен домот АСНОМ.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Со интензивирањето на градежните работи за изградба на новата улица во село Габрово, на повидок е уште едно остварување на дадените  ветувања на Градоначалникот Дарко Шехтански кон жителите на селот Габрово. Имено по пролетното уредување и заштита на селскиот ендек (кој истовремено служи и како сообраќајница за жителите) во т.н. Мановско маало во ова делчевско село во директна соработка со самите жители од овој дел на селото, неодамна започнаа градежните работи за изградба на нова улица во северниот дел од селото.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Претседателот на Советот на Општина Делчево, г-дин Драган Христов на сите граѓани од Длечево и на сите македонци им го честите 7-ми септември денот на ослободувањето на Длечево и 8-ми Септември-Денот на независноста на Република Македонија, со длабока порака за достојна почит на минатиот труд на генерациите пред нас, но и свесност за одговорноста поставени пред предизвиците на современите општествени текови.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

slajd

Градоначалникот на Општина Длечево г-дин Дарко Шехтански на најдобар можен начин на граѓаните на Општина Длечево и целокупната македонска јавност им го честиташе 7-ми Септември денот на ослободувањето на Делчево и 8-ми Септември денот на независноста на Р. Македонија..

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

Со порака за заеднички напори за подобрување на сите сфери од општественото живеење во општина Делчево Градоначалниот Дарко Шехтански им го честита 7-ми септември-"Денот на ослободувањето на Делчево" и 8-ми Септември-"Денот на независноста на Република Македонија".

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Институции

Повеќе Артикли...

Страница 1 од 6

Почеток
Пред
1

Последни актуелни вести

Број на посети:1152Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1955Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1760Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2312Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1178Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#