facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Граѓански сектор

Ниво на корисникот: / 7
НајлошоНајдобро 

filip2

Во организација на клубот на младите при општинската оргтанизација на Црвен крст од Делчево,  ноќниот клуб "XS" од Делчево и DJ Marek од Р.Бугарија во петок вечер (25.10.2013 година), во овој ноќен клуб ке се случува голема хуманитарна забава за помош на младиот Филип Михајловски од Делчево.

Секој посетител на клубот со својот влез преку плаќање на влезница во клубот со симболична цена за оваа вечер ке ги донира своите финансиски сретства за помош на семејството на Филип, кое што е изложено на поголеми финансиски трошоци поврзани со лекувањето на нивниот син-нашиот сограѓанин, 6 годишниот Филип.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Граѓански сектор

akcija 22112013_10

Во петок 22.11.2013 година со почеток во 09.30 часот во просториите на Средното општинско училиште Методи Митевски Брицо во Делчево се одржа крводарителска акција помеѓу средношколците во оваа делчевска средношколска институција, во реализација на Републичкиот завод за трансфузиологија на РМ од Скопје.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Граѓански сектор

Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

filip

Почитувани сограѓани, хумани луѓе и доброчинители,

нашиот млад сограѓанин Филип има само 6 години и боледува од тумор на мозокот. За негово лекување е потребна поголема сума на финансиски сретства. Операцијата е веќе направена, а здравјето на Филип е подобро.

Но, за жал цената на операцијата е доста голема така што неговото семејството не е во можност да ги плати овие финансиски трошоци.

Во име на малиот Филип Михаиловски и неговото семејство, во името на вашата хуманост и доброчинителство, бидете хумани и помогнете му на ова младо момче и неговото семејство, за што побезгрижна младост.

Вашата мала помош за малиот Филип претставува живот. Да му подариме живот сите заедно на малиот Филип. Помогнете зашто ни самите ние не знаеме што може да ни се случи утре и може да ни биде потребна помош. Помогнете му на малиот Филип да биде како и останатите деца, да заздрави и да живее среќен и долг живот.

Еве како може да донирате:

  • Account for donations from abroad:

Filip Mihailovski Veljko Vlahovik 3 2320 Delcevo

Number of the account: 0230701738565

iban:MK07300307017385675

Adress of the bank: Komercijalna banka AD Skopje Street: Orce Nikolov 3 1000 Skopje Macedonia

BIC/SWIFT CODE:KOBSMK2X

  • С-КА ЗА ДОНАЦИИ ОД МАКЕДОНИЈА:

Филип Михајловски 
Сметка број: 300007094802845 со назнака за медицинска подршка.
Притоа го наведувате Вашиот матичен број или лични генералии на уплатницата


 (Голема благодарност за посветеноста на оваа акција нашата редакција упатува на младата Л.Х. која ни ја овозможи оваа информација)

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Локални актуелности - Граѓански сектор

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

 

Денеска група од околу 100-тина подржувачи на Јохан Тарчуловски од Делчево заминаа за скопје да присуствуваат на наеговото пристигање во Македонија.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Граѓански сектор

alt

Дали некогаш сте се запрашале, како ке беше ако диносаурусите возеа автомобили? Притоа фрлаа отпад со неограничен период на нераспаѓање... Дали некогаш сте се запрашале како се произведува електрична енергија во термо-електрични централи? Тоа е таа истата електрична енергија што ја трошите кога одите и седнувате на претстолот наречен шоља во WC. Тоа е истата таа енергија што ја трошите кога вдевате конец во иглата на баба ви. Дали притоа  некогаш сте посакале да гледате некој добар филм ама седнати во оџакот на металопреработувачки погон....? Дали некогаш сте посакале да се бањате во река во која рибите носат очила за сонце свртени со погледот кон небото? Тоа истото небо кое буди во нас стремеж и копнежи...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Граѓански сектор

Повеќе Артикли...

Страница 1 од 2

Почеток
Пред
1

Последни актуелни вести

Број на посети:1152Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1955Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1760Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2312Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1178Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#