facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Демократски процеси

Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

Општинскиот комитет на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Делчево и оваа година успешно ја реализираше акцијата "Да го исчистиме Голак".

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Демократски процеси

Ниво на корисникот: / 5
НајлошоНајдобро 

 

Во рамки на својата посета на Делчево Премиерот Груевски во петокот имаше средби и со младите во Делчево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Демократски процеси

 

На денешната прес конференција на Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Делчево, пренесена од страна на Портпаролот на комитетот, беше објавен отворен повик за пријавување на кандидати за Претседатели и членови на комисиите при овој општински огранок на владејачката партија.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Демократски процеси

Во тек е спроведување на поголема хуманитарна акција од страна на Општинскиот комитет на Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ од Делчево. Акцијата се однесува на донирање на облека и обувки од страна на членовите и симпатизерите на партијата како и сите хумани граѓани од нашата општина, за оние на кои истата им е најпотребна.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Демократски процеси

Повеќе Артикли...

Страница 1 од 3

Почеток
Пред
1

Последни актуелни вести

Број на посети:1152Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1955Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1760Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2312Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1178Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.

Поврзани статии

Број на посети:1477Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
delcevska-gordost Делчевска гордост е kога ке ти текне дека потекнуваш од с.Град а живееш во...
Објавено на 24 Ноември 2013, 16.19 часот.
Број на посети:1338Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
lokal-patriotizam-1 Локал-патриотизам е кога Делчевец ке го погледне споменикот на Гоце Делчево и ке му се наежи...
Објавено на 24 Ноември 2013, 14.58 часот.
Број на посети:1461Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
delcevska-ljubov-1 Делчевска љубов, започнува веднаш, на почетокот скромно, скришно...Плени со нежност, искреност и...
Објавено на 24 Ноември 2013, 13.21 часот.
Број на посети:1364Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
bajata-tranzicijaКако ке познаете дека фамозната транзиција како општествена перцепција одеднаш ја снемало?...
Објавено на 11 Ноември 2012, 14.35 часот.
Број на посети:2451Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
referat-100-godini-grad-delcevo 100 години град. 100 години постоење на заедничкото живење. 100 години соживот, заедничко градење, 100...
Објавено на 10 Септември 2012, 09.00 часот.
Број на посети:3370Рејтинг:5Категорија:Колумни и други наши писанија
zelba-da-ziveam-domaИли локален патриотизам во волнени чорапи.... Пред да пораснам (иако не сум баш сигурен за идното...
Објавено на 22 Јуни 2012, 15.01 часот.
Број на посети:2995Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
moite-zboroviЗбор и глас, минато и историја, каква поврзаност помеѓу овие поими, непрекинлива врска. Минатото е...
Објавено на 01 Март 2012, 22.20 часот.
Број на посети:25879Рејтинг:4Категорија:Колумни и други наши писанија
koco-racin-beli-mugri Бели мугри е збирка поезија од Кочо Рацин, објавена во 1939 година во Самобор близу Загреб. Таа е...
Објавено на 06 Јануари 2011, 20.11 часот.
Број на посети:4397Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
zagrozen-kredibilitetot-na-pariteПарите како основен платежен систем еволуирале пред неколку векови. Сите економски системи во светот -...
Објавено на 19 Декември 2010, 16.40 часот.
Број на посети:2786Рејтинг:0Категорија:Колумни и други наши писанија
kratka-prazen-gradКако и секое делчевско утро се будам по навика со отварање на очите најпрво како е редот, лево па десно....
Објавено на 19 Ноември 2010, 07.58 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#