facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

Деновиве на интернет проструи впечатлива информација поврзана со постоењето и откривањето на гробот на Александар Македонски. По принципот copy-paste оваа информација беше превземана и споделувана на мал милион сајтови, што со информативни, што со "верувале или не" содржини.

 И во нашата држава неколку медиуми се залепија на оваа информација како глувци на лепак и направија дневно-публицистички профит на читаност и внимание.

Она што може да се прочита во самата информација е крајно паушално и дезориентирано настрана од новинарската оправданост за постоење на самата информација. Што би било кога би било....

Во привиден недостиг на реални и издржани новинарски текстови, со дискусија за третман на современи теми во современо време, посветени на релевантни нешта со кои треба да се занимава новинарството и воопшто човештвото воопшто, целиот свет се свртува кон потрегата по македонското елдорадо олицетворен во лицето на гробот на Александар III Македонски...

Што е работава со светот?

Дајте да видиме...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Интернационални актуелности - Занимливости

Поврзани статии

Број на посети:683Рејтинг:0Категорија:Занимливости
srekjen-rodenden-legendo На денешен ден (27 ноември) пред 73 години во Сан Франциско (Калифорнија, САД) е роден еден од...
Објавено на 27 Ноември 2013, 19.10 часот.
Број на посети:773Рејтинг:0Категорија:Занимливости
big-boss-world-premiereПо долгогодишна работа и борба за пробив на големото платно, Брус Ли конечно на денешен ден во 1971...
Објавено на 23 Октомври 2013, 19.43 часот.
Број на посети:632Рејтинг:0Категорија:Забава
chucknorrisapproved Интересно лого за принт на маички, чорапи, боксерки, женски градници...
Објавено на 20 Октомври 2013, 16.18 часот.
Број на посети:693Рејтинг:0Категорија:Занимливости
razlikataevodekolteto Денешните уметници (не сите) имаат една предност над некогашните (не сите). Но сите заедно имаат едно...
Објавено на 20 Октомври 2013, 15.37 часот.
Број на посети:1306Рејтинг:0Категорија:Занимливости
najgledan-film-vo-svetotДали сте знаеле дека постои информација во светската кинематографија која говори дека филмот "Валтер го...
Објавено на 06 Јули 2012, 17.17 часот.
Број на посети:450Рејтинг:0Категорија:Занимливости
-facebook Од 2004 година кога се појави идејата за глобалниот феномен наречен FaceMesh на почетокот наменет за...
Објавено на 17 Ноември 2010, 17.26 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#