facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Култура

verka1

Музичкиот бренд ВЕРКА или WERK.A (како што го нарекуваат последниот свој албум) вечерва сабота 1.11.2014 год, со почеток во 21.00 часот ќе настапат во Делчевскиот кафе бар "Валиум" (лево од раскрсницата на единствените семафори од Каменица до Струмица, гледајќи  од југ кон север). (Описот на локацијата е ненамерно измислен :).

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Интернационални актуелности - Култура

miro karikatura

На интернет случајно налетавме на една фотографија за која мислиме дека најсоодветно ја отсликува манифестацијата "Пијанечки денови на сливата 2014" која се случи во саботата 27.09.2014 година во центарот на Делчево. Ладното време за време на манифестацијата се чини наиде на соодветен противник во дериватот кој се точеше низ "крблите и лулите"... Ракијата сама по себе не е опасна.... Но помешана со состојката наречена човек, чуда може да направи...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Интернационални актуелности - Култура

Како увертира на овој текст наменет за претставување на наградените афоризми на Васил Толевски со највисоката награда на третиот меѓународен фестивал на карикатура и афоризам "Пијанец 2014"   можеме да го кажеме следното:

Васил Толевски е еден од најплодните и најавтентични македонски автори на хуморот и сатирата. Преку неговиот афористичен израз може да доживее цел еден универзум исполнет со сатира... Бодеж и осило на современието... Патоказ за општеството во кое живееме...

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Интернационални актуелности - Култура

Во продолжение  Ви ги претставуваме наградените карикатури на овогодинешниот трет по ред меѓународен фестивал на карикатура и афоризам "Пијанец 2014".

Фестивалот е во организација на Општина Делчево и Градоначалникот Дарко Шехтански, а централната фестивалска вечер ќе се одржи во петок (26.09.2014 год) во фоајето на Спомен домот АСНОМ во Делчево со почеток во 19.30 часот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Интернационални актуелности - Култура

Како дел на овогодинешната меѓународна манифестација "Пијанечко-Малешевска свадба 2014" од официјалната програма на манифестацијата беа и поголема група на светски уметници, артисти, музичари и изведувачи на традиционална музика од различни мередијани во светот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Интернационални актуелности - Култура

Во петок 05.09.2014 година во салата во Спомен домот АСНОМ во Делчево се одржа меѓународниот спектакуларен фестивал на модерни танци и балет именуван како "Балканот пее и игра".

Огромниот број на посетители во преполната сала имаа можност да погледнат вистинска сензација и колоритност на двежење во ритамот на музиката од различни светски мередијани и поднебја.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Интернационални актуелности - Култура

loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#