facebook round_1     like 1     google plus_logo_1     google plus_pages-logo_1     twitter round_logo_1     youtube logo_1     pinterest logo_1     rss logo_1

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#
loading...

НАШИ ПРИЈАТЕЛИ

 

 

Спорт и рекреација

 

Преку Голачките фолклорни средби, големиот општо-народен собор кај црквата Св.Пантелејмон на самиот врв Чавка (1536 мНв) на Голак, планината викендов беше домаќин на големото регионално  авто-мото рели на поголем број на теренски мотори и возила од речиси цела источна Македонија.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Спорт и рекреација

Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 

akcija 22112013_2

Во петок 22.11.2013 година со почеток во 12.30 часот во спортската сала на при СОУ ММ Брицо од Делчево се одржаа двата спортски натпревари во мал футбал на општинско ниво, помеѓу машките и женските екипи на двете основни училишта во нашиот град.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Спорт и рекреација

Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

Во рамки на подготвителните активности за претстојната сезона во третата фудбалски лига, екипата на ФК Брегалница Голак -Делчево на гостински терен ке одигра пријателски натпревар против екипата на ФК Слога-Виница.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Спорт и рекреација

Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

 

Во недела 11.08.2013 година со почеток во 17.30 часот на градскиот стадион "Гоце Делчев" во Делчево се одигра првиот пријателски подготвителен натпревар на ФК Брегалница Голак Делчево против екипата на ФК Осогово од Кочани.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Спорт и рекреација

Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 

Онака како што беше предвидено според динамичкиот план за работа на Градоначалникот на Општина Делчево г-дин Дарко Шехтански, денеска (Среда 24.07.2013 год.) започнаа градежно оперативните работи на ниво на асфалтирање, на новото мултинаменско игралиште при Основното општинско училиште Ванчо Прќе во центарот на Делчево.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Повеќе...

Локални актуелности - Спорт и рекреација

Повеќе Артикли...

Страница 1 од 4

Почеток
Пред
1

Последни актуелни вести

Број на посети:1151Рејтинг:0Категорија:Култура
pretstavata-shumi-vo-delcevo Во петок 16.09.2016 година со почеток во 19.00 часот во кино салата во Делчево се одржа претставата "Шуми" по текст на рускиот писател Александар Николаевиќ Островски, во режија на Драгана Таневска.   Оваа...
Објавено на 17 Септември 2016, 08.57 часот.
Број на посети:1951Рејтинг:5Категорија:Религија
delcevo-vodici-2016 Делчево како општина на крајниот исток од Република Македонија на најдостоинтвен начин го одбележа денот на светото Богојавление-Водици. Граѓаните во Делчево масовно уште во раните утрински часови ги посетуваа црквите во...
Објавено на 19 Јануари 2016, 13.56 часот.
Број на посети:1758Рејтинг:0Категорија:Религија
najava-bogojavlenie-2016 Се е подготвено за овогодинешното одбележување на празникот Свето Богојавление-Водици во Делчево. Традиционално како и секоја година, и оваа 2016 година Светиот крст ќе се фрла во водите на река Брегалница од мостот во...
Објавено на 18 Јануари 2016, 11.40 часот.
Број на посети:2312Рејтинг:5Категорија:Институции
izgradba-na-kanalizacija-vo-selo-virce Деновиве во село Вирче може да се забележи некоја чудна раздвиженост помеѓу жителите на селото. Љубопитни, стрпливи и длабоки погледи на сите страни, делење на мислења, сугестии, по некоја расправија, дофрлање на...
Објавено на 10 Ноември 2015, 17.27 часот.
Број на посети:1177Рејтинг:5Категорија:Култура
najava-filmski-maraton-2015 -"Ставете ги на пауза турските серии и повелете релаксирајте се наредната недела во кино салата во Делчево." Вака гласи поканата на Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров во Делчево кои во кино салата во Делчево организираат...
Објавено на 09 Ноември 2015, 21.14 часот.
loading...

Не лутајте по Интернет...Пронајдете ја вистинската информација...Следете не!!!

Baner delcevoGlobalOnline FB bel Baner delcevoGlobalOnline twitter bel Baner delcevoGlobalOnline YT bel Baner delcevoGlobalOnline Google bel Baner delcevoGlobalOnline linkedin bel

 Понуда за рекламирање на нашиот веб портал: 1.Банер со текст, фото, лого -Статички (неанимиран), -Со... #Најповолни понуди# I.Основни понуди1.Basic понуда -До 4 страни (функционални линкови) -Професионална обработка на вашиот... #Најповолни понуди# Одберете го вашиот хостинг план која најмногу ви одговара за вашите потреби.   Ultimate Hosting... #Најповолни понуди# Изработка на секаков вид на дизајн за промотивни материјали за вашата компанија и и вашиот бизнис.... #Најповолни понуди# Текст за лого и корпоративен дизајн #Најповолни понуди# Создадете фото приказна која ке им ја раскажувате на вашите најмили, повторно и повторно. Креирање на... #Најповолни понуди# Снимање, монтажа, репродукција, и умножување на видео материјал, по ваша желба, и за вашите потреби. Одберете... #Најповолни понуди# Изработка на Flash анимирана веб страна со напредни визуелни, графички и светлосни ефекти, со статична... #Најповолни понуди#